Profilaktyka

Regularne przeglądy stomatologiczne są niezwykle ważne aby zdiagnozować i zastosować
leczenie już w pierwszych oznakach powstającej próchnicy oraz zahamować jej
rozwój.

Wizyty kontrolne powinny odbywać się co najmniej co 6 miesięcy.

Aby zapobiec pojawianiu się próchnicy u dzieci zalecany jest zabieg lakowania zębów, polegający na wypełnieniu naturalnych zagłębień na powierzchni żującej oraz fluoryzacja, która ma korzystny wpływ na szkliwo. Dzięki takim zabiegom profilaktycznym dzieciom łatwiej jest utrzymać prawidłową higienę jamy ustnej i chroni ich zęby przed bakteriami powodujących próchnicę.

Wiele osób zmaga się również z kamieniem nazębnym, czyli białawym osadem najczęściej powstającym na zębach w przestrzeniach miedzy-zębowych jak i pod-dziąsłowych. Kamień nazębny, jest jedną z najczęstszych przyczyn powodujących choroby przyzębia oraz paradontozy. Powstaje on w wyniku pozostałych resztek pokarmowych oraz nieprawidłowej technice czyszczenia zębów.

W naszej klinice oferujemy profesjonalną higienizacje jamy ustnej, która polega na profilaktycznym oczyszczaniu zębów po przez usuwanie kamienia nazębnego. Zmiany na zębach najczęściej mogą zauważyć osoby, które często piją czarną herbatę lub kawę, palą papierosy oraz gdy ich dieta jest uboga w składniki mineralne. Zabieg ten powinien wykonać każdy co najmniej dwa razy do roku oraz obowiązkowo przed wybielaniem zębów metodą gabinetową, czy też pacjentom noszącym aparat ortodontyczny.

Uzyskanie zadowalającego efektu jest możliwe dzięki kilku etapom: skaling – usuwanie kamienia nazębnego, piaskowanie – usuwanie osadów oraz przebarwień, polerowanie – wygładzanie powierzchni zęba, tym samym utrudniając tworzenie się ciemnych nalotów i kamienia.

Optimum Clinic

Zapraszamy na wizytę. Skorzystaj z naszej wiedzy i doświadczenia