Chirurgia
& Implantologia

Implantologia stomatologiczna jest szeroko rozwiniętą dziedziną, która umożliwia nam zastosowanie optymalnych rozwiązań zarówno dla pacjentów, u których występują pojedyncze lub skrzydłowe braki zębowe oraz dla osób które borykają się z całkowitym bezzębiem. 

Implant jest to śruba wszczepiana w kość, która zastępuje naturalny korzeń zęba.  Następnie umiejscawiana  jest na niej struktura zęba, odwzorowującą naturalną koronę zęba.  Implanty stosowane są również jako element stabilizujący w protezach całkowitych, czy też mogą stanowić filar mostu protetycznego. W naszej klinice wykonujemy kompleksowe usługi z zakresu chirurgii implantologicznej, umożliwiające przygotowanie podłoża pod implant m.in. regeneracje lub przeszczep kości w jamie ustnej.

Przed wykonaniem zabiegu lekarz przeprowadza razem z pacjentem planowanie leczenia oraz dokładną diagnostykę. Ostatecznie pacjent w porozumieniu z lekarzem podejmuje decyzję o wyborze możliwego wariantu leczenia.

Najczęstszym zabiegiem w stomatologii chirurgicznej jest ekstrakcja zęba.  Konieczność usunięcia zęba może wynikać z wad zgryzu i jest zalecane w planowaniu leczenia ortodontycznego lub złego stanu zęba czy też przyzębia. Jedną z przyczyn ekstrakcji może być zaawansowana próchnica zęba, która uniemożliwia jego wyleczenie, w takiej sytuacji dentysta może podjąć decyzję o usunięciu chorego zęba. Ze względów możliwych powikłań chory ząb należy jak najszybciej usunąć.

W wyniku nieleczonej próchnicy oraz zapaleń przyzębia tworzy się ropień, powodujący siły ból i obrzęk. W takich przypadkach konieczne jest wykonanie nacięcia ropnia i drenaż. W kolejnych etapach leczenia należy usunąć przyczynę powstałego stanu zapalnego.

Coraz częściej poważnym problem spotykanym u pacjentów są zęby zatrzymane częściowo lub całkowicie, gdyż niosą za sobą szereg powikłań związanych z powstałym naciskiem na inne zęby i ich korzenie w konsekwencji mogą powodować dolegliwości bólowe. Na podstawie diagnostyki obrazowej (zdjęcie RTG lub/i CBCT) lekarz dobiera indywidualną metodę leczenia chirurgicznego.

Optimum Clinic

Zapraszamy na wizytę. Skorzystaj z naszej wiedzy i doświadczenia