Ortodoncja

Leczenie ortodontyczne stosowane jest w leczeniu wad zgryzu, które można przeprowadzić zarówno u dzieci i dorosłych. Pacjenci najczęściej decydują się na rozpoczęcie leczenia ze względów estetycznych, takich jak poprawa profilu i uśmiechu, linii zębów oraz zredukowanie stłoczeń. Poprawne ułożenie zębów w łuku górnym i dolnym ułatwia nam prawidłowe utrzymanie codziennej higieny jamy ustnej zmniejszając ryzyko powstania próchnicy w trudno dostępnych przestrzeniach, występujących przy stłoczonych zębach. Prawidłowe i równomierne rozłożenie nacisku na zęby chroni przed przeciążeniem stawu skroniowo-żuchwowego oraz ozębnej przed urazami zgryzowymi. 

Aparaty ortodontyczne są najskuteczniejszą metodą przy wyleczeniu wady zgryzu. W naszej ofercie można znaleźć aparaty: stałe kryształowe i metalowe oraz ruchome.

Aparat kryształowy jest niemal niewidoczny na zębach dzięki przezroczystym zamkom oraz ligaturom. Polecany jest on osobom, którym zależy na mniej widocznym i bardziej dyskretnym rozwiązaniu. Aparat metalowy składa się z metalowych zamków oraz kolorowych ligatur.

Aparat ruchomy stosowany jest najczęściej w leczeniu ortodontycznym u dzieci, w niektórych przypadkach stosowany jest również u dorosłych pacjentów. Jego skuteczność jest uzależniona przede wszystkim od chęci do współpracy i przestrzegania wytycznych ortodonty.

Optimum Clinic

Zapraszamy na wizytę. Skorzystaj z naszej wiedzy i doświadczenia