Protetyka

Protetyka stomatologiczna zajmuję się odbudową utraconych struktur zębowych poprzez uzupełnienia stałe bądź ruchome. Osobom korzystającym z usług protetycznych w naszej klinice, dobieramy optymalne rozwiązania dopasowane do ich indywidualnych potrzeb. 

Do uzupełnień ruchomych zaliczamy protezy całkowite, stosowane w bezzębiu całkowitym oraz protezy osiadające lub szkieletowe przy brakach częściowych. Wykonujemy również protezy całkowite mocowane na implantach na stałe w jamie ustnej pacjenta przy współpracy z naszym implantologiem.

Coraz częściej pacjenci decydują się na leczenie protetyczne ze względów estetycznych, jedną z najmniej inwazyjnych metod przy zeszlifowaniu niedużej warstwy szkliwa jest wykonanie licówek w odcinku przednim. Są one niewielkim płatkiem mocowanym na zębach siecznych. Natomiast korony porcelanowe i pełnoceramiczne mają na celu odbudowanie całej korony zęba na skutek rozległego ubytku lub też ze względów wizualnych.

Przy bardziej rozległych brakach i możliwości zastosowania leczenia protetycznego wykonujemy również mosty, składające się z dwóch filarów, które osadzone są zębach pacjenta lub implantach oraz przęsła mostu odbudowującego braki zębowe. Nowoczesna protetyka daje nam ogrom możliwości w doborze odpowiednich i najbardziej optymalnych rozwiązań dla pacjenta.

Utrata jednego zęba ma wpływ na rozkładanie się siły nacisku na pozostałe zęby, osłabiając je i w rezultacie mogą przyczyniać się do utraty kolejnych zębów.

Warto zaznaczyć, że w szczególności przy brakach skrzydłowych pacjent nie ma możliwości odpowiednio miażdżyć i rozdrabniać spożywanego pokarmu, co może skutkować szeregiem powikłań powiązanych z układem pokarmowym.

Optimum Clinic

Zapraszamy na wizytę. Skorzystaj z naszej wiedzy i doświadczenia