Stomatologia zachowawcza
& Endodoncja

Stomatologia zachowawcza i endodoncja poświęcona jest leczeniu ubytków próchnicznych powstałych w zębach. Celem leczenia jest usunięcie chorobowo zmienionej tkanki zęba i zastąpienie jej wypełnieniem, najczęściej materiałem światłoutwardzalnym oraz odbudowanie części żującej lub też części korony zęba przywracając jej funkcjonalność. 

Leczenie endodontyczne, potocznie zwane leczeniem kanałowym wykonywane jest w przypadku głębokiej próchnicy, kiedy to miazga zęba w kanałach jest nieodwracalnie zniszczona i należy ją usunąć oraz zastąpić wypełnieniem.

Nieleczony ząb skutkuje uciążliwymi dolegliwościami bólowymi dla pacjenta i powoduje dalsze rozwijanie się stanu zapalnego zęba i otaczających go tkanek. W konsekwencji może doprowadzić do konieczności wykonania zabiegu ekstrakcji zęba.

Aby zapobiec utraty całego zęba, należy już przy pierwszych objawach pojawiającej się próchnicy w postaci ciemnych przebarwień, najczęściej zlokalizowanych w bruzdach lub przestrzeniach między-zębowych zgłosić się do lekarza i wdrożyć leczenie zachowawcze zęba. Warto zaznaczyć, że pierwsze objawy próchnicy nie dają oznak bólowych dlatego też należy pamiętać o systematycznych przeglądach stomatologicznych.

Usługi stomatologiczne świadczymy pacjentom w każdym wieku, dbając o to, by leczenie przebiegało możliwie komfortowo i bezboleśnie. W przypadku dzieci wykorzystujemy techniki sedacji, czyli uspokojenia i wyciszenia przed planowanymi zabiegami.

Optimum Clinic

Zapraszamy na wizytę. Skorzystaj z naszej wiedzy i doświadczenia